Valentýn trochu jinak

11.02.2021


Ať už jste "novopečená" maminka, nebo vám změnila plány situace s koronou, letos budeme sv. Valentýna slavit nejspíš v klidu doma a se svými dětmi. 

Možná jste do teď  Valentýn neslavila vůbec a abych byla upřímná, i já mám možná raději 1. Máj. Ale na druhou stranu si říkám, že je to skvělá příležitost k tomu, oslavit naši lásku společně i s našimi dětmi. A těch přece není nikdy dost. 

Protože právě ony jsou důkazem naší lásky a vlastně z ní vzešly, tak si krásného Valentýna užijeme všichni spolu. 

Chtěla bych vás tedy inspirovat, jak tento den můžete využít k neobyčejným vzpomínkám s vaší rodinou. Pojďme do toho.


Letošní Valentýn vychází na neděli. Ideálnější načasování už snad neexistuje. Ráno si dejte společnou snídani a povyprávějte svým dětem, jak jste se s jejich tatínkem poznali. Pokud jsou ještě malé, zavzpomínejte společně s partnerem. 

Není lepší místo k vyprávění a prohlížení si společných fotek, než s dětmi v posteli a horkým kakaem v ruce.

Je důležité, abyste celý den strávili spolu jako rodina a užili si při tom plno zábavy. Vytvořte si nové tradice. Třeba takové, které později budou moc vaše děti přenést do svých rodin. 

Ať už tedy půjdete bobovat, nebo vymyslíte pro děti hledání pokladu a zakončíte ho skvělým piknikem, vytvořte to pravé rodinné rande pro vás. A hlavně, nezapomeňte hodně fotit.


A jakou novou tradici na sv. Valentýna budeme tvořit s našimi dětmi? Tento rok vybízí k tomu potěšit naše babičky a dědečky. 

Takže stačí koupit nebo vyrobit pěkné krabičky a jde se péct. Zda nakonec zvolím čokoládové sušenky nebo červené muffiny ještě nevím, ale co vím určitě je, že při darování "valentýnek" rozdáme spoustu lásky. 

Společně se sušenkami přineseme babičkám pocit, že mají rodinu, která je miluje. A na to, už se společně moc těšíme.

Přejeme i vám, abyste si užili tento svátek v kruhu rodinném. A i když je spíše převzatý ze zahraničí, tak i tak ho využili k vytvoření vašich nových rodinných tradic.

S láskou, Míša